Lek. med. Małgorzata Suszko

Wykształcenie

W 1991 r. lek. ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku, a w 2003 r. Pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej i Anty–Aging. Jej praca dyplomowa dotyczyła preparatów do stosowania miejscowego w leczeniu przebarwień melanocytowych skóry.

Specjalizacja

Jest specjalistką dermatologii i wenerologii (II stopień) oraz lekarzem medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Doświadczenie

Zaczynała jako wolontariuszka w Klinice Dermatologii i Wenerologii w Białymstoku. Później pracowała jako starsza asystentka w Szpitalu Dermatologicznym w Białymstoku oraz jako starsza asystentka w Wojewódzkiej Przychodni Dermatologicznej w Białymstoku w Poradni Schorzeń Żylnych Podudzi. Medycyną estetyczną zajmuje się od 1999 r.

Kursy i certyfikaty

Jest certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej. Na polskich i zagranicznych kursach i sympozjach zapoznaje się z najnowszymi osiągnięciami medycyny estetycznej oraz innowacyjnymi technikami zabiegowymi. Ma około 200 certyfikatów.

Towarzystwa naukowe

Jest także członkiem licznych prestiżowych towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej (ESCAD) oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego-Sekcji Medycyny Estetycznej.

Przeprowadzane zabiegi

Lek. med. Małgorzata Suszko przeprowadza liczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dostępne w obszernej ofercie firmy Art Medica. Oferuje Pacjentom fachowy, przemyślany, najkorzystniejszy pod względem skuteczności, bezpieczeństwa i ekonomii dobór zabiegów do konkretnych problemów i potrzeb z pośród bardzo szerokiej gamy możliwości zabiegowych.

Posiada duże doświadczenie w iniekcyjnych technikach zabiegowych. Swoim pacjentom oferuje usuwanie zmarszczek przy pomocy toksyny botulinowej i preparatów na bazie kwasu hialuronowego, oraz mezoterapię igłową. Wykonuje także zabiegi stymulatorami tkankowymi oraz skoncentrowanymi czynnikami wzrostu – CGF. Przeprowadza powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym, leczenie nadpotliwości iniekcjami toksyny botulinowej.

Dla Pacjentów dostępne są także terapie depigmentacyjne. (Cosmelan, Dermamelan), oraz niefarmakologiczne terapie przeciwtrądzikowe (peelingi chemiczne, naświetlania lampą LED)

Lekarz w trakcie pracy stosuje tylko sprawdzone preparaty, opatrzone certyfikatami, pochodzące od uznanych światowych producentów, dzięki czemu można być pewnym bezpieczeństwa i doskonałych efektów estetycznych przeprowadzanych przez nią zabiegów.

Jest operatorem wielu systemów laserowych. Wykonuje laserową korekcję blizn, przebarwień i rozstępów zamykanie naczyń krwionośnych , rumienia i naczyniaków oraz nieinwazyjny lifting twarzy i powiek. Laserowo usuwa tatuaże (jasne i ciemne) oraz makijaż permanentny najnowocześniejszym, najbardziej skutecznym i wszechstronnym laserem picosekundowym

Wykonuje zabiegi przy pomocy urządzeń opartych na innych technologiach (HiFu – Ulthera, HiproV, HIFEM). Ustala programy terapeutyczne i kwalifikuje Pacjentów do zabiegów na ciało.