Wraz z wiekiem wzrasta potrzeba wzmożonej pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, ponieważ w tych partiach najbardziej widać upływ czasu i niekorzystne działania różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, jak promieniowanie UV czy niehigieniczny tryb życia, niewłaściwa dieta, brak wystarczającej ilości snu. Skóra robi się cieńsza, poszarzała, pojawiają się zmarszczki, obrzęki i zasinienia pod oczami.
Odpowiedzią na potrzebę szybkiej poprawy kondycji twarzy, szyi i dekoltu jest mezoterapia igłowa – jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. W błyskawicznym tempie ożywia i rozświetla skórę, a efekt widoczny jest już nawet po jednym zabiegu.
Oprócz twarzy, szyi i dekoltu terapii mogą być poddane inne obszary ciała: dłonie, owłosiona skóra twarzy, brzuch, uda czy pośladki.
Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonaniu serii wkłuć w celu wprowadzenia do warstwy śródskórnej substancji aktywnych. W zależności od rodzaju zastosowanych podczas zabiegu substancji możemy uzyskać poprawę odżywienia i nawodnienia skóry, wpłynąć na kondycję włosów i zmniejszyć ich wypadanie, zredukować rozstępy i cellulit.
Jak wygląda zabieg?
Mezoterapia poprzedzona jest konsultacją lekarską. Przed zabiegiem na skórę nakładany jest miejscowy preparat znieczulający. Zabieg polega na wykonaniu serii iniekcji oddalonych od siebie mniej więcej o 1 cm. Głębokość wkłucia zależna jest od rodzaju skóry Pacjenta oraz od obszaru poddawanego zabiegowi.
Preparaty stosowane w zabiegach mezoterapii igłowej mogą zawierać różne substancje, np. kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, czynniki wzrostu, koktajle witaminowe i peptydowe.
Wskazania do zabiegu:
- przedwczesne objawy starzenia się skóry
- linie i zmarszczki
- wiotkość skóry
- fotostarzenie
- utrata blasku
- skóra niedożywiona
- skóra palacza
- silne odwodnienie skóry
- przebarwienia
- słabe i wypadające włosy
- cellulit
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i laktacja
- choroba nowotworowa
- choroby autoimmunologiczne
- liczne stany zapalne w obrębie zabiegu
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze w obrębie wykonywania zabiegu
- alergia na składniki preparatu
Postępowanie po zabiegu:
- unikać słońca przez kilka dni
- stosować preparaty ochronne z filtrem UV w razie konieczności ekspozycji na słońce
- nie stosować makijażu (minimim przez 24 h)
- zachować higienę skóry twarzy,
- nie pocierać i nie drapać miejsc pozabiegowych