volumetria, lifting twarzy

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych naturalnych składników skóry, utrzymującym właściwy poziom jej nawilżenia. Wraz z wiekiem, jego ilość w skórze maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Kwas hialuronowy, stosowany do wypełnienia zmarszczek, jest preparatem syntetycznym, nie zawiera białek zwierzęcych, które mogą wywoływać niepożądane reakcje alergiczne. Wysoki poziom bezpieczeństwa powoduje, że nie jest wymagana wcześniejsza próba uczuleniowa, zaś unikatowe właściwości kwasu sprawiają, że wykorzystywany jest powszechnie w medycynie estetycznej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, w trakcie której omawiane są szczegółowo procedury, pacjent jest kwalifikowany do zabiegu, podpisywana jest zgoda na zabieg oraz wykonywana jest dokumentacja fotograficzna. Korekcja zmarszczek polega na wstrzyknięciu, specjalną, jednorazową ampułkostrzykawką, żelu, zawierającego kwas hialuronowy, w linię zmarszczki. W efekcie następuje naturalna jej  likwidacja lub redukcja.

Kiedy są widoczne i jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Efekty korekcji zmarszczek kwasem hialuronowym są natychmiastowe i ulegają wzmocnieniu w ciągu dwóch kolejnych tygodni, w związku ze zdolnością kwasu hialuronowego do wiązania wody. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 9-12 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjenta.

Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu zależy od ilości okolic poddawanych terapii, przeciętnie trwa około 60 minut, ponieważ podawane jest znieczulenie miejscowe w postaci maści.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg z użyciem wypełniaczy nie jest na ogół bolesny. Uczucie dyskomfortu może towarzyszyć wkłuciu igły, dlatego około 30-60 minut przed zabiegiem, miejsca poddawane korekcji smaruje się maścią znieczulającą.

Co odczuwa się podczas zabiegu?

W trakcie zabiegu pacjent odczuwa lekkie ukłucia i rozpieranie.

Jak należy postępować po zabiegu?

Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Jak często można powtarzać zabieg?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego można powtarzać cyklicznie, gdyż preparat  jako substancja naturalna, ulega stopniowej biodegradacji i wchłonięciu. Każdy kolejny zabieg jest bardziej efektywny i wymaga użycia mniejszej dawki preparatu, ponieważ kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach, powoduje stymulację produkcji kolagenu. Aby nie dopuścić do całkowitego zaniku efektu, kolejny zabieg należy wykonać nie później  niż po 6-12 miesiącach.

Czy można połączyć ostrzykiwanie kwasem hialuronowym z innymi zabiegami?

W przypadku zmarszczek mimicznych rekomenduje się dodatkowo zabiegi z użyciem  preparatu zawierającego botulinę.

Wskazania do zabiegu :

Zabiegowi korekcji zmarszczek można poddać wszystkie rodzaje zmarszczek, zarówno te które powstały z powodu procesów starzenia, jak i zmarszczki mimiczne. Najczęściej wypełniane zmarszczki to:

• fałdy nosowo- wargowe,

• zmarszczki okolicy oczu,

• zmarszczki na czole,

• zmarszczki pomiędzy brwiami tzw.„lwia zmarszczka”,

• linie marionetki,

• zmarszczki śmiechu,

• zmarszczki wokół ust,

• zmarszczki szyi.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić  po zabiegu?

W większości przypadków w miejscu wprowadzenia preparatu występuje nieznaczne zaczerwienienie skóry, czasami obrzęk. Sporadycznie pojawia się zasinienie lub krwiak, co jest spowodowane uszkodzeniem drobnego naczynia w trakcie wprowadzania igły w tkankę. Czasami może wystąpić świąd, nadwrażliwość skóry i zgrubienie w miejscu podania wypełniacza. Wszystkie te powikłania mają charakter nietrwały, przemijający i ustępują w ciągu kilku godzin lub dni od zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu ?

• ciąża i karmienie piersią,

• miejscowe infekcje skórne,

• choroby o podłożu autoimmunologicznym w aktywnym okresie choroby,

• skłonność do powstawania bliznowców,

• choroby nowotworowe,

• nadwrażliwość na składniki preapratu

• zaburzenia krzepnięcia,

• stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).

Czy zabieg jest bezpieczny?

Dzięki procesowi produkcyjnemu, wykorzystującemu najnowsze osiągnięcia technologiczne, kwas hialuronowy używany w trakcie zabiegów jest najwyższej jakości. Gwarantuje to wyjątkową tolerancję preparatu przez organizm i doskonałą integrację z tkankami otoczenia. Wieloletnie doświadczenia w stosowaniu wypełniaczy i doskonaleniu technik ich podawania, sprawiają, że zabiegi są całkowicie  bezpieczne.