Zabiegi Na Okolicę Oka

Oczy są ważnym elementem estetyki twarzy. Znajdują się one w centrum anatomicznej części twarzy i skupiają wzrok w każdym bezpośrednim kontakcie. Są zwierciadłem duszy. Wygląd oczu ma więc decydujący wpływ na postrzeganie estetyki i starzenia się całej twarzy.

W wieku młodzieńczym skóra okolic oczu jest elastyczna i napięta, bez uszkodzeń słonecznych; brew jest pełna, dobrze zaznaczona i nie opadająca.

Skóra okolicy oka różni się od pozostałej części twarzy tym, że jest dużo cieńsza i ma zdecydowanie mniej gruczołów łojowych. Starzeje się szybciej od pozostałych części twarze pomimo używania dostosowanych do tej okolicy produktów.

Z wiekiem pojawiają się cechy starzenia: cienie pod oczami, zmarszczek „kurzych łapek”, ze zwiotczeniem skóry i powstaniem worków na powiekach dolnych,  nadmiaru i opadnięcia skóry górnych powiek oraz ścieńczenia, nierównomiernego kolorytu i wysuszenia skóry to główne cechy starzenia się górnej części twarzy

Kiedyś jedynym możliwym leczeniem starzenia się okolicy okołooczodołowej była operacja chirurgiczna (blefaroplastyka), która w pewnych przypadkach jest nadal metodą z wyboru jeśli chodzi o odmładzanie tej okolicy.  Od kilkunastu lat stopniowo stają się dostępne inne metody mało inwazyjnej korekcji tej ważnej z punktu widzenia estetyki i postrzegania biologicznego wieku osoby, części twarzy.

Mamy do dyspozycji zabiegi przy użyciu urządzeń (technologia HIFU, plazma, lasery frakcyjne, erbowe i neodymowo yagowe, falę radiową, LED, masaż mechaniczny ergolift) oraz iniekcyjne (toksyna botulinowa, wypełniacze, preparaty do mezoterapii), a także zabiegi działające dermoplastycznie na tą okolicę (pilingi, masaże).

W zależności od problemu możemy uzyskać uniesienie brwi, zmianę kształtu brwi, zmniejszenie ilości nawisu powieki górnej, pojędrnienie powieki dolnej, likwidację zmarszczek mimicznych, „otwarcie” oka.