LASEROWE

FOTONA jest laserem neodymowo – yagowym, stosowanym w zabiegach depilacji laserowej (czyli epilacji). Dlaczego laser FOTONA używany do depilacji laserowej jest skuteczniejszy od innych dostępnych na rynku laserów?
Znaczenie ma długość fali lasera FOTONA, która jest najdłuższą (1064 nm) z dotąd stosowanych w technologiach służących do depilacji owłosienia i jest w stanie dotrzeć na głębokość 5-6 mm, skutecznie niszcząc znajdujące się na tym poziomie mieszki włosowe wraz ze strukturami odżywiającymi je.

Laser FOTONA radzi sobie z włosami w każdym kolorze, w tym jasnych. Żadna naturalna karnacja podczas depilacji laserowej nie jest przeszkodą. Przeciwwskazanie stanowi świeża opalenizna.

Laserowa depilacja jest bardzo skuteczna, ale należy wziąć pod uwagę fakt, iż laser zadziała jedynie na włosy, które znajdują się w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu, czyli w momencie, kiedy cebulki są ukrwione, a melanocyty wytwarzają dużo barwnika. Dlatego też zabiegi depilacji laserowej wymagają powtórzeń.