ULTHERA

Ulthera® jedyny nieinwazyjny lifting twarzy, podbródka, szyi i dekoltu, dzięki skutecznej i bezpiecznej Ultherapy® z wykorzystaniem USG podczas zabiegu.

Działanie:

Ultherapy®: dostarcza skoncentrowaną energię ultradźwiękową do tych samych warstw skóry, na których przeprowadza się chirurgiczny lifting skóry, ale bez przerywania ciągłości skóry.

Energia inicjuje naturalną reakcję organizmu, dzięki czemu stymulowany jest wzrost nowego kolagenu.

W przeciwieństwie do laserów, radiofrekwencji i innych technologii, Ultherapy® dostarcza energię o odpowiedniej temperaturze na właściwą głębokość skóry, omijając samą jej powierzchnię. W miejscach, na które działamy skoncentrowaną energią, pojawiają się punkty termalnej koagulacji, które powodują obkurczanie i skrócenie włókien kolagenowych. Pojawiający się nowy kolagen, powoduje ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry, co gwarantuje pełny i trwały efekt liftingu skóry i tkanek położonych głębiej.

Ulthera® jako jedyne urządzenie na rynku posiada obrazowanie USG w czasie wykonywania zabiegu, z tego powodu zabieg jest skuteczny i bezpieczny.

Pomaga uzyskać świeży i młodszy wygląd twarzy szyi i dekoltu. Zabieg skierowany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Korzyści z Ultherapy®:

  • lifting bez przerywania ciągłości skóry
  • efekt narastający w czasie
  • tworzenie nowego kolagenu
  • naturalne efekty
  • bezpieczne ultradźwięki
  • kontrola USG

Zalecenia przed i po zabiegiem:

  • Nie stosować leków przeciwzapalnych
  • Nie opalać się.
  • Nie spożywać alkoholu

Czas trwania zabiegu:

Efekty:

Początkowe efekty widoczne są zaraz po zabiegu, natomiast końcowy rezultat pojawi się w miarę wzrostu nowego kolagenu, czyli w ciągu 2 – 3 miesięcy. Zaobserwować można stopniowe unoszenie i napinanie skóry twarzy oraz wygładzenie obszaru klatki piersiowej.

Przykładowy efekt uzyskany po jednym zabiegu aparatem Ulthera®:

Dzięki odpowiedniej procedurze zabiegowej, lekarz wykonujący zabieg, jest w stanie unieść łuk brwiowy, w taki sposób, który będzie zadowalał Pacjenta.

Czas utrzymywania się efektów:

Efekt utrzymuje się przez minimum 24 miesiące i jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji Pacjenta, stylu życia i pielęgnacji.

Ilość zabiegów:

W większości przypadków zabieg Ulthera®, wykonuje się jednorazowo, co jest wystarczające, aby wyraźnie zmienić owal twarzy, podnieść opadające powieki czy zlikwidować podwójny podbródek.

Rekonwalescencja po zabiegu:

W trakcie zabiegu zewnętrzne warstwy skóry pozostają nieuszkodzone. Pacjent może bezpośrednio po wizycie wrócić do swoich codziennych czynności. W nielicznych przypadkach na skórze może wystąpić nieznaczny rumień i obrzęk, utrzymujący się do kilku godzin. Obszar poddany zabiegowi, może być wrażliwy na dotyk przez klika dni.

Przeciwwskazania do zabiegu Ulthera®:

• choroby skóry,

• otwarte rany,

• rozrusznik serca,

• ciąża,

• ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe.

Bezpieczeństwo zabiegu Ulthera®

Ulthera® przeszła szereg badań klinicznych przeprowadzonych w renomowanych ośrodkach medycznych m.in. w  University of California w San Diego, Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Harvard Medical School, Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital, które dowiodły, że zabieg jest całkowicie bezpieczny a efekty pozabiegowe  doskonałe.

Dowodem bezpieczeństwa stosowania klinicznego systemu Ulthera® jest uzyskanie certyfikatu FDA “de novo”, w kategorii niechirurgicznego liftingu.  Procedura „de novo” wskazuje, iż obecnie na rynku nie ma podobnego urządzenia.

Ulthera® otrzymała także European Certificate of Conformance (CE) oraz certyfikat Health Canada.