Usuwanie Tatuażu

Laser Fotona Starwalker® PQX emituje różne rodzaje fal, w tym ultrakrótkie impulsy pikosekundowe o potężnej energii. Jest wyjątkowy, ponieważ potrafi usuwać barwniki tatuaży, zbliżone kolorem do melaniny w skórze i hemoglobiny we krwi. Wyłapuje „najtrudniejsze pigmenty”, co jest praktycznie nieosiągalne dla innych systemów laserowych. Starwalker® PQX kumuluje potężną energię 10J i w krótkich nanosekundowych sekwencjach (złożonych z jeszcze krótszych impulsów pikosekundowych) działa na problematyczne pigmenty – zielone, niebieskie, żółte – bez uszkadzania otaczających je tkanek. Pozostałe barwniki usuwane są przez ten sam system, ale innymi długościami fal. 1064 nm oddziałuje na ciemne pigmenty, a 532 nm KTP – na czerwone, fioletowe i pomarańczowe.

Dwuetapowa metoda usuwania tatuaży FRAC-TAT™.

Fotona wprowadza do usuwania tatuaży jeszcze jedną innowację. Aby barwniki szybciej się rozpadały, przygotowuje skórę do usuwania pigmentów. Najpierw w trybie frakcjonowania laser tworzy niewidoczne gołym okiem mikro-otwory, które niczym mikroskopijne tunele będą odprowadzać gaz i parę wodną, uwalniane podczas właściwego zabiegu. Dzięki temu nie dojdzie do tzw. efektu mrożenia (bez tuneli, gaz zbierający się na skutek działania lasera, blokowałby  impulsy).

Szczytowa energia Starwalkera® PQX daje silny efekt fal fotoakustycznych. Sekwencja impulsów kumuluje energię w barwnikach i rozbija je na mniejsze cząsteczki. Uzyskane chromofory (czasteczki barwnika) są tak małe, że organizm, poprzez układ limfatyczny i białe krwinki usuwa je szybko w sposób  naturalny. Podobny proces usuwania obcych chromoforów odbywa naturalnie w skórze, ale bardzo powoli. To dlatego tatuaże bledną z czasem. Natomiast zabiegi laserowe znacząco przyspieszają ten proces.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża, laktacja
  • Choroby nowotworowe
  • Skłonność do blizn przerostowych i zanikowych
  • Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
  • Choroby autoimunologiczne typu toczeń, sklerodermia itp.
  • Przyjmowanie leków, maści, ziół fotouczulających
  • Świeża opalenizna